شرح رویداد های موسسه

مركز آموزش هنري بنياد رودكي     رویداد ها

مستر کلاس پیانو

1398/09/16 12:34 PM

مستر کلاس پیانومستر کلاس پیانو

مدرس: گوتلیب والیش

شرایط پذیرش:

  1. مستر کلاس در تاریخ شنبه 7 دی­ماه 1398 از ساعت 10 الی 15:30 برگزار خواهد شد و به هریک از اعضای فعال 45 دقیقه اختصاص می یابد.
  2. متقاضیان شرکت فعال در این مستر کلاس می­بایست یک قطعه معروف موسیقی از آهنگسازان درجه اول دوره های باروک، کلاسیک، رومانتیک و یا نئوکلاسیک را برای حضور در کلاس آماده نمایند.
  3. هر متقاضی فعال در هنگام ثبت نام می­بایست مشخصات قطعه خود را اعلام نماید.
  4. متقاضیان فعال  حداکثر تا اول دی ماه 98 ، یک فیلم 10 دقیقه ای از اجرای قطعه مورد نظر خود را  به مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی ارائه نمایند. با توجه به ظرفیت محدود پذیرش اعضاء فعال، اولویت با اجراهای  با کیفیت بهتر خواهد بود و واریز شهریه به منزله ثبت نام نهایی قلمداد نمی شود .
  5. هزینه مسترکلاس برای شرکت کنندگان فعال 3500000 ریال و شرکت کنندگان‌ غیر فعال 700000 ریال در نظر گرفته شده است.
  6. برای ثبت نام و شرکت در دوره، هر متقاضی می­بایست به صورت حضوری به مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی به نشانی خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت مراجعه نموده و یا مبلغ شهریه را به شماره حساب 7368839533 یا شماره کارت 6104337642740326 بانک ملت به نام بنیاد فرهنگی هنری رودکی واریز نموده و تصویر فیش واریزی را به همراه مشخصات و شماره تماس هنرجو به شماره تلفن 09018096836 از طريق واتساپ ارسال نمایند.
  7. به اعضای فعال مستر کلاس گواهی شرکت در دوره اعطا خواهد شد.

درباره گوتلیب والیش:

گوتلیب والیش که از سال 2016 تاکنون استاد پیانو در دانشگاه هنر برلین است، یکی از پیشتازان نمایندگی نسل جوان تر هنرمندان اروپایی است. استقلال فردگرایانه با تأکید برظرافت از شاخصه­های نوازندگی اوست.

گوتلیب در یک خانواده اهل موسیقی به دنیا آمد و در شش سالگی وارد دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین شد و سپس به صورتی متمایز از کلاس هاینز مدژیمورک فارغ­التحصیل شد. او در مستر کلاس­های اولگ مایزنبرگ و دیمیتری باشکیرف شرکت کرد و با پاسکال دوویون در برلین و ژاک روویر در پاریس به تحصیل موسیقی پرداخت.

وی جوایز متعددی از چندین مسابقه بین­المللی پیانو به دست آورده است که از آن میان می­توان به جایزه اول و جایزه بزرگ ایوو پوگورلیچ از مسابقه استراوینسکی (امریکا) اشاره کرد. او همچنین در مسابقه سال 1999 ملکه الیزابت در بلژیک و بیست و یکمین مسابقه کلارا هاسکیل در وِوِی (2005) فینالیست بود.

گوتلیب والیش با ارکسترهای برجسته­ای از جمله فیلارمونیک وین، سمفونیک وین، ارکستر جوانان گوستاو مالر، سمفونی ورشو، ارکستر مجلسی اشتوتگارت، ارکستر سمفونی رادیو فرانکفورت، کامراتای سالزبورگ، ارکستر فیلارمونیک سلطنتی لیورپول، ارکستر ملی بی­بی­سی ولز، ارکستر موسیقی آنجلیکا باروک لس­آنجلس، جشنواره زهی لوسرن و ارکستر فیلارمونیک زاگرب، تحت رهبری چهره­های درخشانی چون جوزپه سینوپولی، دنیس راسل دیویس،  لوئیس لانگری، سِر نویل مارینر، کیریل پترنکو، کریستوفر هاگوود، فیلیپ ِانترِمونت، لارنس فاستر، مارتین هاسلبوخ، علی رهبری، برونو ویل و والتر وِلِر نوازندگی کرده است.

او همچنین در جشنواره های معتبر و سالن­های کنسرت مشهور به اجرای برنامه پرداخته است که از آن میان می­توان به جشنواره لوسرن، کلاویرفستیوال روهر، بتهوون­فِست بن، شوبرتیَد شوارزِنبرگ، ویگمورهال لندن، کارنِگی­هال نیویورک، تون­هال زوریخ، جشنواره والونی و جشنواره هنرهای سنگاپور اشاره کرد. در تابستان 2002 گوتلیب والیش حضور بسیار درخشانی در جشنواره معتبر سالزبورگ داشت. در فصل­های اخیر او با اجراهایی در تالار موسیقی هامبورگ، فیلارمونیک کلن، دویلن روتردام، جشنواره بهاری بوداپست، شب­های دسامبر مسکو و اجرا در پکن و کوانگجوی چین با کامراتای سالزبورگ حضور داشته است.

در سالگرد موتسارت در 2006 و سالگرد هایدن در 2009 او مجموعه­ کنسرت­هایی را با اجراهای آثاری از این دو آهنگساز در مرکز موسیقی وین برپا کرد.

به عنوان یک هنرمند شاخص برخاسته از سنت پیانویی وین، گوتلیب والیش چهار آلبوم برجسته از کارهای موتسارت و هایدن را با برچسب بریتانیایی لین­ریکوردز منتشر کرده است. سایر آلبوم­های او توسط دویچه گرامافون، آلفاکلاسیکز و ناکسوس منتشر شده است.

در سال 2010 گوتلیب والیش جوانترین استاد دانشگاه موسیقی ژنو شد؛ در سال 2016 نیز دانشگاه هنر برلین او را پروفسور پیانو نامید. به علاوه او در سال 2013 در آکادمی موسیقی فرانتس لیست به سمت استادی رسید. افزون بر این­ها او مستر کلاس­هایی در دانشگاه ایلی­نویز، کالج موسیقی ناگویا، کنسواتوار سن­پترزبورگ و مرکز موتسارت سالزبورگ برگزار کرده است. همچنین در اوایل سال 2012 او یک هنرمند اشتاینوی نامیده شد.

سوابق تدریس:

2010 تا 2016 : استاد در «دانشگاه موسیقی جنوا» در سوییس

2013 : استاد مدعو در «آکادمی موسیقی فرانتس لیست» بوداپست مجارستان

2016 تاکنون: استاد در «دانشگاه هنر برلین»

مستر کلاس­ها:

آکادمی بین المللی تابستانی موزاتیوم؛ اتریش
دانشگاه ایلینویز؛ آمریکا
کنسرواتوار کورساکف سن پترزبورگ؛ روسیه
کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو؛ روسیه

کالج موسیقی ناگویا؛ ژاپن
دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران؛ ایران

کنسرواتوار کمیتاس ایروان؛ ارمنستان

آکادمی بین­المللی تابستانی آی اس آ «پراگ – وین – بوداپست، رایشنوا»؛ اتریش

آکادمی موسیقی با استعداد شهر برسیا؛ ایتالیا

دانشگاه کاتولیک سانتیاگو؛ شیلی